• YR EMAIL BLAST

    SIGN-UP NOW to hear about news, important events and updates to Youthrunner.com!

    SUBSCRIBE

Utah Region 17

Description.


 

Girls:

1. St. Joseph H.S.                    16                   

2. Christian Heritage H.S.         50

 

1          Tauna DeHaan             St. J.    20:35

2          Andrea Chavez St. J.    20:36

3          Alex Shaw                    St. J.    21:10

4.         Jordan Olson                CHS    22:17  

5          Erin Trout                     St. J.    22:20

6          Michelle Howe St. J.    23:40

7          Melissa Frogh               St. J     24:53  

8          Candace Fairman         CHS    25:18

9          Carissa Bauer               St. J     25:42

10        Katie-Marie Cowan     Oak.    26:35

11        Ashley Stevenson         CHS    27:13

12        Katie Cunningham        Oak.    27:14

13        Hannah Weissmann      CHS    29:38

14        Abigail Holbert CHS    29:42

15        Marie Kielczewski        Oak.    29:56

16        Kari Goode                  CHS    35:51

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 


Region 17 Cross Country Championships @ St. Joseph Catholic High School

 10/8/07

 

Boys:

  1. St. Joseph H.S.                        18                   
  2. Oakley H.S.                             51       
  3. Christian Heritage H.S. 61
  4. Mt. Vernon                              99

 

 

  1. Daniel Philpot               St. J     17:38
  2. Clay Ahlf                      St. J.    17:51
  3. Dylan Garcia                St. J.    18:03
  4. Marc Lamberti Oak.    18:11
  5. Kyler  DeHaan St. J.    18:17
  6. Chris Mabbitt               CHS    18:20
  7. Brandon Voet               St. J.    18:46
  8. Andrew McMillan        Oak     18:55
  9. Corey Martin                CHS    19:00
  10. Chase Hoaglin              CHS    19:11
  11. John Kaplan                 Oak     19:56
  12. Dylen Campbell            CHS    20:16
  13. David Peck                  Oak     20:34
  14. Chris Philpot                 St. J.    20:42
  15. Brett Steagal                 Oak     20:55
  16. Soo Yong Im                Mt. V   20:58
  17. Aiden Sullivan   St. J     21:20
  18. Jordan Cordova           Mt. V.  21:26
  19. Chandler Stark Oak     21:29
  20. Marcus Cordova          Mt. V   21:35
  21. Zach Ament                  Oak     21:44
  22. Andy Harris                  Mt. V.  22:14
  23. Chris Colao                  Oak     22:31
  24. Cameron Lambson       Mt. V   22:45
  25. Christian Holbert          CHS    22:52
  26. Matt Blanchard Oak     23:27
  27. Mike Bryson                CHS    23:40
  28. Robert Daniel               CHS    24:02
  29. Chang Hee Lee            Mt. V   24:26
  30. Zach Sunderland           CHS    24:29
  31. Bill Browning                Oakley 25:10
  32. Nathan Otten                CHS    27:37
  33. Evan Killingsworth        Oak     29:13
  34. Chad Rivard                 Oak     30:00

Event Dates

  • Begins:
  • Ends:

Location.

Lorem Ipsum Dolor

Past Results.

blog comments powered by Disqus