• YR EMAIL BLAST

    SIGN-UP NOW to hear about news, important events and updates to Youthrunner.com!

    SUBSCRIBE

Frosh-Novice Meet

Description.

NJ Frosh/Novice Championships
Novice - Girls

<< Back

 Novice Girls 55 Meter Hurdles Finals                 
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
=====================================================================
  1 Ann Occculis                 Linden                         9.10
  2 Sabratina Rojas              Newark Tech                    9.20
  3 Kerrianne Connor             Dumont                         9.70

                 Novice Girls 200 Meter Dash Finals                  
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
=====================================================================
  1 Taylor Rosenblum             Livingston                    27.90
  2 Zahyae Mouzone               Passaic                       28.30
 T2 Vicky Kriu                   Passaic Valley                28.30
  4 Neeha Corley                 Passaic                       28.50
  5 Sabratina Rojas              Newark Tech                   28.50

                 Novice Girls 400 Meter Dash Finals                  
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
=====================================================================
  1 Chloe O�Malley               Ridge                       1:05.30
  2 K. Eason                     Passaic Co. V/TCT           1:05.60
  3 Sabratina Rojas              Newark Tech                 1:06.40
  4 Marissa Saville              Franklin Smith-Hinson       1:06.40
  5 Zahtae Moozone               Passaic                     1:06.50
  6 Brittany Gray                Franklin Smith-Hinson       1:06.80

                  Novice Girls 800 Meter Run Finals                  
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
=====================================================================
  1 Kaela Earrusso               Pope John                   2:33.40
  2 Danielle Halikias            Mount Olive                 2:37.30
  3 Tracy Estelus                Linden                      2:37.80
  4 Radhika Patel                Passaic                     2:39.21
  5 Aimee Peck                   Bergenfield                 2:39.40

                 Novice Girls 1600 Meter Run Finals                  
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
=====================================================================
  1 Kaela Earrusso               Pope John                   5:39.21
  2 Lauren Lynn                  Voorhees                    5:43.20
  3 Taryn Colon                  Suffern                     5:47.50
  4 Kim Katzgrau                 Pope John                   5:53.00
  5 Victoria Carchietta          Tottenville                 5:53.30
  6 Radhika Patel                Passaic                     5:58.70

         Novice Girls 4x800 Meter Relay Finals         
=======================================================
    Team                                          Time
=======================================================
  1 Red Bank Catholic A                       10:30.70
  2 Morristown A                              10:36.50
  3 Suffern A                                 10:50.80
  4 Elizabeth A                               10:51.00
  5 Franklin Smith-Hinson A                   11:01.50
  6 Watchung Hills A                          11:08.81

         Novice Girls 4x400 Meter Relay Finals         
=======================================================
    Team                                          Time
=======================================================
  1 Elizabeth A                                4:26.40
  2 JFK A                                      4:40.00
  3 Voorhees A                                 4:49.20
  4 Voorhees B                                 4:50.00
  5 Voorhees C                                 4:53.80

                    Novice Girls Long Jump Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Kerrianne Connor             Dumont                       14-2.5
  2 Sam Olexson                  Watchung Hills                 14-1
  3 Erin Tack                    Voorhees                      13-11
  4 Jessica Xu                   Watchung Hills                13-10
  5 Erin Knabe                   Voorhees                       13-9
  6 Kerana McIntosh              Elizabeth                      13-8

                   Novice Girls Triple Jump Finals                   
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Ashley Jackson               JFK                        29-10.75
  2 Sam Olexson                  Watchung Hills              29-2.75
  3 Jessica Xu                   Watchung Hills                 28-5
  4 Jenna Sula                   Paramus Catholic             28-0.5
  5 Gabby Crocco                 Passaic Valley                 27-4

                    Novice Girls High Jump Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Emily Woo                    Tottenville                    4-10
  2 Kerrianne Connor             Dumont                          4-8
  3 Mandy Liu                    Paramus Catholic                4-6
  4 Erin Knabe                   Voorhees                        4-6
  5 Dana Lawrence                Passaic Co. V/TCT               4-6

                   Novice Girls Pole Vault Finals                    
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Jennifer Berger              Livingston                      9-6
  2 Tess Ehrlich                 Livingston                      9-0
  3 Joy Horng                    Livingston                      8-6
  4 Laura Gibbons                River Dell                      8-0
  5 Jessica Ku                   Watching Hills                  7-6
  6 Michelle Forbes              Hackensack                      7-0

                    Novice Girls Shot Put Finals                     
=====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
=====================================================================
  1 Melanie Negron               Bergenfield                    31-3
  2 Shannon Murphy               Linden                         30-8
  3 Naj-Lah Wander               Teaneck                      29-3.5
  4 Madison Zavada               Pope John                      29-1
  5 Nina Rogers                  Franklin Smith-Hinson         28-11

Event Dates

  • Begins:
  • Ends:

Location.

Lorem Ipsum Dolor

Past Results.

blog comments powered by Disqus