• YR EMAIL BLAST

    SIGN-UP NOW to hear about news, important events and updates to Youthrunner.com!

    SUBSCRIBE

Hershey's Montana State Champ

Description.

Hershey's Montana State Championship
  	
1 	Age Group 	Event 	Name 	Community 	Place 	Time/Distance
2 	  	  	  	  	  	 
3  	Boys 9-10 	Softball Throw 	Kyle Schick 	Forsyth 	1st 	124' 5"
4 	  	  	Tyler Wilm 	Fromberg 	2nd 	119' 4"
5 	  	  	Noah Casares 	Billings 	3rd 	105' 3"
6 	  	  	Logan Kleinhaus 	Bozeman 	4th 	104' 10"
7 	  	  	Brayden Jackson 	Nashua 	5th 	103' 10.5"
8 	  	  	Eric Boren 	West Yellowstone 	6th 	100' 6"
9 	  	  	Holt Feigle 	Bozeman 	7th 	99' 11.5"
10 	  	  	Taylor Rowlison 	Joliet 	8th 	92' 3"
11 	  	  	Cooper Mann 	Red Lodge 	9th 	91' 5"
12 	  	  	Riley Schultz 	Baker 	10th 	91' 1"
13 	  	  	Gabe Beiswanger 	Bozeman 	11th 	85' 1"
14 	  	  	Garrison Hughes 	Sidney 	12th 	84' 8"
15 	  	  	Connor Larson 	Savage 	13th 	83' 11"
16 	  	  	  	  	  	 
17  	Boys 9-10 	Long Jump 	Kaden Kuntz 	Baker 	1st 	6' 8"
18 	  	  	Tate Niederegger 	Harlem 	2nd 	6' 5.5"
19 	  	  	Brett Robinson 	Joliet 	3rd 	6' 5"
20 	  	  	Paul Johnstone 	Forsyth 	4th 	6' 4.5"
21 	  	  	Tyler Wilm 	Fromberg 	5th 	6' 4.25"
22 	  	  	Connor Larson 	Savage 	6th 	6' 3.5"
23 	  	  	Tucker Kane 	Red Lodge 	7th 	6' 2"
24 	  	  	Brady Hanson 	Colstrip 	8th 	6' 1"
25 	  	  	  	  	  	 
26  	Boys 9-10 	50M Dash 	Zharon Richmond 	Billings 	1st 	7.45 seconds
27 	  	  	Cade Johnstone 	Forsyth 	2nd 	7.50 seconds
28 	  	  	Kaden Kuntz 	Baker 	3rd 	7.79 seconds
29 	  	  	Garrison Hughes 	Sidney 	4th 	7.95 seconds
30 	  	  	Brady Hanson 	Colstrip 	5th 	8.25 seconds
31 	  	  	Brandon Wagner 	Laurel 	6th 	8.40 seconds
32 	  	  	Bridger Larson 	Savage 	7th 	8.50 seconds
33 	  	  	Cooper Mann 	Red Lodge 	8th 	8.70 seconds
34 	  	  	  	  	  	 
35  	Boys 9-10 	100M Dash 	Zharon Richmond 	Billings 	1st 	14.52 seconds
36 	  	  	Cade Johnstone 	Forsyth 	2nd 	14.88 seconds
37 	  	  	Kaden Kuntz 	Baker 	3rd 	14.90 seconds
38 	  	  	Logan Kleinhaus 	Bozeman 	4th 	15.26 seconds
39 	  	  	Tate Niederegger 	Harlem 	5th 	15.62 seconds
40 	  	  	Bridger Grover 	Laurel 	6th 	15.69 seconds
41 	  	  	Garrison Hughes 	Sidney 	7th 	16.62 seconds
42 	  	  	Brady Hanson 	Colstrip 	8th 	16.78 seconds
43 	  	  	  	  	  	 
44  	  	  	  	  	  	 
45  	  	  	  	  	  	 
46  	Boys 9-10 	200M Dash 	Paul Johnstone 	Forsyth 	1st 	30.97 seconds
47 	  	  	Shane Milton 	Joliet 	2nd 	32.91 seconds
48 	  	  	Tate Niederegger 	Harlem 	3rd 	33.39 seconds
49 	  	  	Tucker Kane 	Red Lodge 	4th 	36.39 seconds
50 	  	  	Bratton Dubose 	Bozeman 	5th 	37.28 seconds
51 	  	  	Timothy Finney 	West Yellowstone 	6th 	38.26 seconds
52 	  	  	  	  	  	 
53  	Boys 9-10 	400M Dash 	Holt Feigle 	Bozeman 	1st 	1:21.00 M
54 	  	  	Shane Milton 	Joliet 	2nd 	1:22.05 M
55 	  	  	Bridger Grover 	Laurel 	3rd 	1:22.72 M
56 	  	  	Cullen Scholz 	Bozeman 	4th 	1:23.01 M
57 	  	  	Peter Brown 	Colstrip 	5th 	1:26.50 M
58 	  	  	Nathan Webber 	Forsyth 	6th 	1:28.26 M
59 	  	  	Tucker Kane 	Red Lodge 	7th 	1:28.47 M
60 	  	  	Shane Barstad 	West Yellowstone 	8th 	1:36.27 M
61 	  	  	  	  	  	 
62  	Boys 9-10 	4X100M Relay 	Martin Grube 	West Yellowstone 	1st 	1:16.47 M
63 	  	  	Shane Barstad 	  	  	 
64  	  	  	Timothy Finney 	  	  	 
65  	  	  	German Vasquez 	  	  	 
66  	  	  	  	  	  	 
67  	  	  	  	  	  	 
68  	Girls 9-10 	Softball Throw 	Amaya LaFranier 	Colstrip 	1st 	79' 5.5"
69 	  	  	Carrie Nagle 	Lindsay 	2nd 	78' 1.5"
70 	  	  	Myah Tymon 	Glasgow 	3rd 	76' 8"
71 	  	  	Natalie Hilderman 	Red Lodge 	4th 	75' 9.5"
72 	  	  	Cherish Beauchamp 	Frazer 	5th 	74' 10"
73 	  	  	McCamey Miller 	Forsyth 	6th 	68' 2"
74 	  	  	Jillian Hardenbrook 	Billings 	7th 	64' 11"
75 	  	  	Ashley Dworshak 	Joliet 	8th 	64' 7"
76 	  	  	Grace Himes 	Billings 	9th 	57' 4"
77 	  	  	Hailey Cantrell 	Baker 	10th 	54' 5"
78 	  	  	Kiana Uran 	Sidney 	11th 	51' 0"
79 	  	  	Maria Salinas 	West Yellowstone 	12th 	48' 10"
80 	  	  	  	  	  	 
81  	Girls 9-10 	Long Jump 	Mason Kuntz 	Baker 	1st 	6' 5.5"
82 	  	  	Morgan Evans 	Great Falls 	2nd 	6' 4.5"
83 	  	  	Sydney Olson 	Billings 	3rd 	6' 1"
84 	  	  	Kenzee Chase 	West Yellowstone 	4th 	5' 7"
85 	  	  	McKendra O'Dore 	Joliet 	5th 	5' 6.75"
86 	  	  	Willow French 	Glendive 	6th 	5' 5"
87 	  	  	Whitney Hanson 	Colstrip 	7th 	5' 4.5"
88 	  	  	Tierney Messmer 	Sidney 	8th 	5' 2.5"
89 	  	  	  	  	  	 
90  	  	  	  	  	  	 
91  	  	  	  	  	  	 
92  	Girls 9-10 	50M Dash 	Morgan Evans 	Great Falls 	1st 	7.97 seconds
93 	  	  	Mason Kuntz 	Baker 	2nd 	8.49 seconds
94 	  	  	Jillian Hardenbrook 	Billings 	3rd 	8.57 seconds
95 	  	  	Sydney Olsen 	Billings 	4th 	8.94 seconds
96 	  	  	Addie Poore 	Red Lodge 	5th 	8.95 seconds
97 	  	  	Willow French 	Glendive 	6th 	8.98 seconds
98 	  	  	Ashley Richardson 	Fromberk 	7th 	9.24 seconds
99 	  	  	Cherish Beauchamp 	Frazer 	8th 	9.94 seconds
100 	  	  	  	  	  	 
101  	Girls 9-10 	100M Dash 	Morgan Evans 	Great Falls 	1st 	14.95 seconds
102 	  	  	Jillian Hardenbrook 	Billings 	2nd 	14.99 seconds
103 	  	  	Mason Kuntz 	Baker 	3rd 	16.49 seconds
104 	  	  	Sydney Olson 	Billings 	4th 	16.81 seconds
105 	  	  	Addie Poore 	Red Lodge 	5th 	16.93 seconds
106 	  	  	Carrie Nagle 	Lindsay 	6th 	17.27 seconds
107 	  	  	Willow French 	Glendive 	7th 	18.09 seconds
108 	  	  	Whitney Hanson 	Colstrip 	8th 	18.47 seconds
109 	  	  	  	  	  	 
110  	Girls 9-10 	200M Dash 	Carrie Nagle 	Lindsay 	1st 	36.85 seconds
111 	  	  	Ashley Richardson 	Fromberg 	2nd 	40.20 seconds
112 	  	  	Tierney Messmer 	Sidney 	3rd 	40.27 seconds
113 	  	  	Natalie Hilderman 	Red Lodge 	4th 	42.88 seconds
114 	  	  	Shaedel Adams 	Frazer 	5th 	44.39 seconds
115 	  	  	Vanessa Nowak 	Joliet 	6th 	44.47 seconds
116 	  	  	Darby Binfet 	West Yellowstone 	7th 	45.94 seconds
117 	  	  	  	  	  	 
118  	Girls 9-10 	400M Dash 	McKendra O'Dore 	Joliet 	1st 	1:27.02 M
119 	  	  	Hali Adams 	Forsyth 	2nd 	1:27.37 M
120 	  	  	  	  	  	 
121  	Girls 9-10 	4X100M Relay 	Amanda Brewer 	Forsyth 	1st 	1:13.88 M
122 	  	  	Morgan Martens 	  	  	 
123  	  	  	Reana Peterson 	  	  	 
124  	  	  	McCamey Miller 	  	  	 
125  	  	  	  	  	  	 
126  	  	  	Maria Salinas 	West Yellowstone 	2nd 	1:14.75 M
127 	  	  	Mary Gospodarek 	  	  	 
128  	  	  	Leslie Mondragon 	  	  	 
129  	  	  	Kenzee Chase 	  	  	 
130  	  	  	  	  	  	 
131  	  	  	Scottie Jo Robinson 	Baker 	3rd 	1:17.62 M
132 	  	  	Skyler Robinson 	  	  	 
133  	  	  	Haley Cantrell 	  	  	 
134  	  	  	Anna Espeland 	  	  	 
135  	  	  	  	  	  	 
136  	  	  	  	  	  	 
137  	  	  	  	  	  	 
138  	Girls 9-10 	4X100M Relay 	Vanessa Nowak 	Joliet 	4th 	1:22.89 M
139 	  	  	McKendra O'Dore 	  	  	 
140  	  	  	Ashley Dworshak 	  	  	 
141  	  	  	Tressa Schwend 	  	  	 
142  	  	  	  	  	  	 
143  	  	  	  	  	  	 
144  	Boys 11-12 	Softball Throw 	Alec Drew 	Havre 	1st 	149' 10"
145 	  	  	Darius Mota 	Billings 	2nd 	147' 9"
146 	  	  	Casey Cole 	Forsyth 	3rd 	146' 1.5"
147 	  	  	Jacob Kleinhaus 	Bozeman 	4th 	141' 1.5"
148 	  	  	Win Feigle 	Bozeman 	5th 	126' 8.5"
149 	  	  	Daniel Rost 	Baker 	6th 	117' 1.5"
150 	  	  	Alec Wagner 	Laurel 	7th 	114' 6"
151 	  	  	Bryce Kovach 	Red Lodge 	8th 	110' 9.5"
152 	  	  	Korbin Blount 	Frazer 	9th 	110' 4"
153 	  	  	Tristen Burden 	West Yellowstone 	10th 	110' 1.5"
154 	  	  	  	  	  	 
155  	Boys 11-12 	Softball Throw 	Tyger Frye 	Billings 	1st 	7' 1.5"
156 	  	  	Keegan Engebretson 	Red Lodge 	2nd 	7' 1.5"
157 	  	  	Josh Brigham 	Belgrade 	3rd 	7' 1"
158 	  	  	Casey Cole 	Forsyth 	4th 	7' 1"
159 	  	  	Tyler Mogan 	Laurel 	5th 	7' 0.5"
160 	  	  	Levi Wilm 	Fromberg 	6th 	6' 9.5"
161 	  	  	Rory Brainard 	Colstrip 	7th 	6' 8.5"
162 	  	  	Jerod Boles 	Havre 	8th 	6' 8.5"
163 	  	  	  	  	  	 
164  	Boys 11-12 	100M Dash 	Jacob Kleinhaus 	Bozeman 	1st 	14.12 seconds
165 	  	  	Tyler Mogan 	Laurel 	2nd 	14.50 seconds
166 	  	  	Tyger Frye 	Billings 	3rd 	14.71 seconds
167 	  	  	Trey Scofield 	Havre 	4th 	15.29 seconds
168 	  	  	Casey Cole 	Forsyth 	5th 	15.68 seconds
169 	  	  	Levi Wilm 	Fromberg 	6th 	15.95 seconds
170 	  	  	Vance Thuesen 	Red Lodge 	7th 	16.39 seconds
171 	  	  	Tyrel Huseby 	Fallon 	8th 	17.25 seconds
172 	  	  	  	  	  	 
173  	Boys 11-12 	200M Dash 	Jacob Kleinhaus 	Bozeman 	1st 	30.06 seconds
174 	  	  	Tyler Mogan 	Laurel 	2nd 	30.79 seconds
175 	  	  	Tyger Frye 	Billings 	3rd 	30.88 seconds
176 	  	  	Keegan Engebretson 	Red Lodge 	4th 	31.81 seconds
177 	  	  	Hunter Brooks 	Joliet 	5th 	31.83 seconds
178 	  	  	Daniel Rost 	Baker 	6th 	32.84 seconds
179 	  	  	Alec Drew 	Havre 	7th 	33.18 seconds
180 	  	  	Kacen French 	Glendive 	8th 	34.19 seconds
181 	  	  	  	  	  	 
182  	  	  	  	  	  	 
183  	  	  	  	  	  	 
184  	Boys 11-12 	400M Dash 	Tate Rhoads 	Laurel 	1st 	1:10.94 M
185 	  	  	Bryce Kovach 	Red Lodge 	2nd 	1:12.79 M
186 	  	  	Lane Torgerson 	Colstrip 	3rd 	1:16.22 M
187 	  	  	Luke Weber 	Forsyth 	4th 	1:19.30 M
188 	  	  	Riley Sulliff 	Billings 	5th 	1:19.85 M
189 	  	  	Win Feigle 	Bozeman 	6th 	1:20.81 M
190 	  	  	Korbin Blount 	Frazer 	7th 	1:42.78 M
191 	  	  	  	  	  	 
192  	Boys 11-12 	800M Run 	Tate Rhoads 	Laurel 	1st 	2:48.05 M
193 	  	  	Alec Drew 	Havre 	2nd 	2:53.49 M
194 	  	  	Keegan Engebretson 	Red Lodge 	3rd 	2:54.00 M
195 	  	  	Kacen French 	Glendive 	4th 	3:06.07 M
196 	  	  	Garrett Arnado 	West Yellowstone 	5th 	3:27.24 M
197 	  	  	  	  	  	 
198  	Boys 11-12 	4X100M Relay 	Jerod Boles 	Havre 	1st 	1:03.26 M
199 	  	  	Brandon Robertson 	  	  	 
200  	  	  	Michael Bakke 	  	  	 
201  	  	  	Trey Scofield 	  	  	 
202  	  	  	  	  	  	 
203  	  	  	Evan Mueller 	Colstrip 	2nd 	1:05.12 M
204 	  	  	Thayne Hage 	  	  	 
205  	  	  	Lane Torgerson 	  	  	 
206  	  	  	Rory Brainard 	  	  	 
207  	  	  	  	  	  	 
208  	  	  	Tristen Burden 	West Yellowstone 	3rd 	1:11.06 M
209 	  	  	Alex Wilson 	  	  	 
210  	  	  	Garrett Arnado 	  	  	 
211  	  	  	Gilbert Perez 	  	  	 
212  	  	  	  	  	  	 
213  	  	  	  	  	  	 
214  	Girls 11-12 	Softball Throw 	Abbie Lohof 	Laurel 	1st 	128' 8.5"
215 	  	  	Anna Engle 	Forsyth 	2nd 	119' 10"
216 	  	  	Cara Grewell 	Joliet 	3rd 	116' 9"
217 	  	  	Alicia Wolfchief 	Box Elder 	4th 	104' 7"
218 	  	  	Amanda Wolff 	Glasgow 	5th 	93' 1.5"
219 	  	  	Taylyn Koenig 	Baker 	6th 	90' 1"
220 	  	  	Lexi Haggerty 	Sidney 	7th 	88' 8"
221 	  	  	Taya Torres 	Glendive 	8th 	83' 11"
222 	  	  	Lexi Statelen 	Billings 	9th 	83'6"
223 	  	  	Shania Beston 	Frazer 	10th 	71' 1"
224 	  	  	Shreena Barstad 	West Yellowstone 	11th 	70' 4"
225 	  	  	Vanessa Peterson 	Red Lodge 	12th 	61' 6"
226 	  	  	  	  	  	 
227  	  	  	  	  	  	 
228  	  	  	  	  	  	 
229  	  	  	  	  	  	 
230  	Girls 11-12 	Long Jump 	Solenn Jacobsen 	Baker 	1st 	7' 4.5"
231 	  	  	Tiffany Poore 	Red Lodge 	2nd 	7' 3"
232 	  	  	Hattie Niederegger 	Harlem 	3rd 	6' 7.5"
233 	  	  	Sadie Sukut 	Glasgow 	4th 	6' 7.5"
234 	  	  	Sami Hagadone 	Forsyth 	5th 	6' 5.5"
235 	  	  	Alicia Wolfchief 	Box Elder 	6th 	6' 5.5"
236 	  	  	Abbie Lohof 	Laurel 	7th 	6' 5"
237 	  	  	Jullian Collins 	West Yellowstone 	8th 	6' 5"
238 	  	  	Sari Robertus 	Fromberg 	9th 	5' 9.5"
239 	  	  	  	  	  	 
240  	Girls 11-12 	100 M Dash 	Tiffany Poore 	Red Lodge 	1st 	15.17 seconds
241 	  	  	Alicia Wolfchief 	Box Elder 	2nd 	15.40 seconds
242 	  	  	Alexandrea Simenson 	Glasgow 	3rd 	15.41 seconds
243 	  	  	Taya Torres 	Glendive 	4th 	15.91 seconds
244 	  	  	Jullian Collins 	West Yellowstone 	5th 	16.04 seconds
245 	  	  	Kelsey Seleg 	Forsyth 	6th 	16.15 seconds
246 	  	  	Maddie Spickard 	Joliet 	7th 	16.48 seconds
247 	  	  	Lexi Haggerty 	Sidney 	8th 	16.58 seconds
248 	  	  	  	  	  	 
249  	Girls 11-12 	200 M Dash 	Amanda Wolff 	Glasgow 	1st 	31.94 seconds
250 	  	  	Solenn Jacobsen 	Baker 	2nd 	32.00 seconds
251 	  	  	Taya Torres 	Glendive 	3rd 	33.09 seconds
252 	  	  	Hattie Niederegger 	Harlem 	4th 	33.74 seconds
253 	  	  	Kendal Compton 	Billings 	5th 	33.84 seconds
254 	  	  	Maddie Spickard 	Joliet 	6th 	34.74 seconds
255 	  	  	Karlie Wetstein 	Fromberg 	7th 	35.99 seconds
256 	  	  	Jenna Heine 	West Yellowstone 	8th 	36.87 seconds
257 	  	  	  	  	  	 
258  	Girls 11-12 	400 M Dash 	Bailee Parker 	West Yellowstone 	1st 	1:14.35 M
259 	  	  	Sadie Sukut 	Glasgow 	2nd 	1:16.64 M
260 	  	  	Anna Beck 	Billings 	3rd 	1:18.50 M
261 	  	  	Kaitlyn Lind 	Forsyth 	4th 	1:20.60 M
262 	  	  	Jade Harrison 	Joliet 	5th 	1:21.35 M
263 	  	  	Solenn Jacobsen 	Baker 	6th 	1:22.80 M
264 	  	  	Zoey Abby 	Red Lodge 	7th 	1:23.13 M
265 	  	  	Kendal Compton 	Billings 	8th 	1:24.24 M
266 	  	  	  	  	  	 
267  	Girls 11-12 	800M Run 	Amanda Wolff 	Glasgow 	1st 	3:02.37 M
268 	  	  	Kenyon Hatten 	Joliet 	2nd 	3:10.30 M
269 	  	  	Anna Beck 	Billings 	3rd 	3;15.68 M
270 	  	  	  	  	  	 
271  	Girls 11-12 	4X100M Relay 	Keri Nauman 	Red Lodge 	1st 	1:08.11 M
272 	  	  	Zoey Abby 	  	  	 
273  	  	  	Ashley Jones 	  	  	 
274  	  	  	Tiffany Poore 	  	  	 
275  	  	  	  	  	  	 
276  	Girls 11-12 	4X100M Relay 	Allycia Conroy 	Baker 	2nd 	1:09.41 M
277 	  	  	Melissa Breitbach 	  	  	 
278  	  	  	Taylyn Koenig 	  	  	 
279  	  	  	Tayler Stinnett 	  	  	 
280  	  	  	  	  	  	 
281  	  	  	Jade Harrison 	Joliet 	3rd 	1:09.67 M
282 	  	  	Destinee Evans 	  	  	 
283  	  	  	Kenyon Hatten 	  	  	 
284  	  	  	Averi Thompson 	  	  	 
285  	  	  	  	  	  	 
286  	  	  	Jenna Heine 	West Yellowstone 	4th 	1:09.69 M
287 	  	  	Juliann Collins 	  	  	 
288  	  	  	Olivia Gospodarek 	  	  	 
289  	  	  	Bailey Parker 	  	  	 
290  	  	  	  	  	  	 
291  	  	  	  	  	  	 
292  	Boys 13-14 	Softball Throw 	Gage Adams 	Forsyth 	1st 	208' 0"
293 	  	  	Sanner Sattler 	Lame Deer 	2nd 	179' 10"
294 	  	  	Gabriel Linabary 	Belgrade 	3rd 	172' 6"
295 	  	  	Quinn Spinler 	Hingham 	4th 	152' 2"
296 	  	  	James Boren 	West Yellowstone 	5th 	146' 9"
297 	  	  	Seth Robertus 	Fromberg 	6th 	143' 0"
298 	  	  	Preston Martell 	Frazer 	7th 	131' 8.5"
299 	  	  	Samuel Linabary 	Belgrade 	8th 	126' 7"
300 	  	  	Adam Ugorowski 	Bozeman 	9th 	123' 9"
301 	  	  	  	  	  	 
302  	Boys 13-14 	Long Jump 	Luke Schwagler 	Forsyth 	1st 	8' 0" 
303 	  	  	Eric Hansen 	Billings 	2nd 	7' 9"
304 	  	  	Harry Beauchamp 	Frazer 	3rd 	7' 8.5"
305 	  	  	Julian Smoker 	Frazer 	4th 	6' 9"
306 	  	  	Ritchie Howe 	West Yellowstone 	5th 	6' 7"
307 	  	  	Jace McMaster 	Chinook 	6th 	6' 5.75"
308 	  	  	Stockton Smith 	Joliet 	7th 	5' 6"
309 	  	  	  	  	  	 
310  	Boys 13-14 	100M Dash 	Gabriel Linabary 	Belgrade 	1st 	12.06 seconds
311 	  	  	Silas Wenger 	Bloomfield 	2nd 	12.55 seconds
312 	  	  	Brandon Weber 	Forsyth 	3rd 	13.78 seconds
313 	  	  	Hunter Grover 	Laurel 	4th 	13.99 seconds
314 	  	  	Quinn Spinler 	Hingham 	5th 	14.05 seconds
315 	  	  	Dayton Willoughby 	Billings 	6th 	14.21 seconds
316 	  	  	Adam Ugorowski 	Bozeman 	7th 	14.62 seconds
317 	  	  	Max Malloy 	Bozeman 	8th 	14.87 seconds
318 	  	  	  	  	  	 
319  	  	  	  	  	  	 
320  	  	  	  	  	  	 
321  	  	  	  	  	  	 
322  	Boys 13-14 	200M Dash 	Gage Adams 	Forsyth 	1st 	26.02 seconds
323 	  	  	Silas Wenger 	Bloomfield 	2nd 	26.44 seconds
324 	  	  	Julian Smoker 	Frazer 	3rd 	28.80 seconds
325 	  	  	Dayton Willoughby 	Billings 	4th 	29.92 seconds
326 	  	  	Hunter Grover 	Laurel 	5th 	31.34 seconds
327 	  	  	Joshua Schoenhard 	West Yellowstone 	6th 	35.93 seconds
328 	  	  	  	  	  	 
329  	Boys 13-14 	800M Run 	Quinn Spinler 	Hingham 	1st 	2:38.44 M
330 	  	  	Eric Hansen 	Billings 	2nd 	2:42.21 M
331 	  	  	Seth Robertus 	Fromberg 	3rd 	2:50.49 M
332 	  	  	Samuel Linabary 	Belgrade 	4th 	2:51.27 M
333 	  	  	Dayton Willoughby 	Billings 	5th 	2:52.46 M
334 	  	  	Kodi Neumiller 	Colstrip 	6th 	2:55.20 M
335 	  	  	Colton Connor 	Colstrip 	7th 	2:57.24 M
336 	  	  	Tyler Shalosky 	Joliet 	8th 	2:57.59 M
337 	  	  	  	  	  	 
338  	Boys 13-14 	1600M Run 	Cameron Detzi 	Gallatin 	1st 	5:48.02 M
339 	  	  	Eric Hansen 	Billings 	2nd 	5:49.48 M
340 	  	  	Harry Beauchamp 	Frazer 	3rd 	6:04.41 M
341 	  	  	Colton Connor 	Colstrip 	4th 	6:06.76 M
342 	  	  	  	  	  	 
343  	Boys 13-14 	4X100M Relay 	Gage Adams 	Forsyth 	1st 	52.84 seconds
344 	  	  	Cody Kanta 	  	  	 
345  	  	  	Luke Schwagler 	  	  	 
346  	  	  	Brandon Webber 	  	  	 
347  	  	  	  	  	  	 
348  	  	  	Gabriel Linabary 	Belgrade 	2nd 	56.40 seconds
349 	  	  	Samuel Linabary 	  	  	 
350  	  	  	Max Malloy 	Bozeman 	  	 
351  	  	  	Adam Ugorowski 	  	  	 
352  	  	  	  	  	  	 
353  	  	  	Julian Smoker 	Frazer 	3rd 	1:00.22 M
354 	  	  	Harry Beauchamp 	  	  	 
355  	  	  	Markel Blount 	  	  	 
356  	  	  	Preston Martell 	  	  	 
357  	  	  	  	  	  	 
358  	  	  	  	  	  	 
359  	Girls 13-14 	Softball Throw 	Meranda Sargent 	Forsyth 	1st 	137' 5"
360 	  	  	Emily Tucker 	Bridger 	2nd 	107' 11"
361 	  	  	Nakiya Hotomanie Jackson 	Frazer 	3rd 	90' 2"
362 	  	  	Caitlyn Johnson 	West Yellowstone 	4th 	87' 7"
363 	  	  	Janae Pearce 	West Yellowstone 	5th 	85' 8"
364 	  	  	  	  	  	 
365  	  	  	  	  	  	 
366  	  	  	  	  	  	 
367  	  	  	  	  	  	 
368  	Girls 13-14 	Long Jump 	Allyson Cole 	Forsyth 	1st 	7' 6.5"
369 	  	  	Shania Schwend 	Bridger 	2nd 	7' 1.5"
370 	  	  	Amy Breigenzer 	Glasgow 	3rd 	7' 0.5"
371 	  	  	Al Satia Durfey 	West Yellowstone 	4th 	6' 9" 
372 	  	  	Nakiya Hotomanie-Jack 	Frazer 	5th 	4' 4.5"
373 	  	  	  	  	  	 
374  	Girls 13-14 	100M Dash 	Caitlin Glumbik 	Billings 	1st 	14.26 seconds
375 	  	  	Shaniah Schwend 	Bridger 	2nd 	14.51 seconds
376 	  	  	Amy Breigenzer 	Glasgow 	3rd 	14.70 seconds
377 	  	  	Justine Feeley 	Bozeman 	4th 	15.30 seconds
378 	  	  	Micaela Skinner 	West Yellowstone 	5th 	15.76 seconds
379 	  	  	McKenna Swainston 	Anaconda 	6th 	16.20 seconds
380 	  	  	Maria Linabary 	Belgrade 	7th 	17.37 seconds
381 	  	  	  	  	  	 
382  	Girls 13-14 	200M Dash 	Shaniah Schwend 	Bridger 	1st 	29.68 seconds
383 	  	  	Al Satia Durfey 	West Yellowstone 	2nd 	30.02 seconds
384 	  	  	Amy Breigenzer 	Glasgow 	3rd 	31.56 seconds
385 	  	  	Justine Feeley 	Bozeman 	4th 	32.49 seconds
386 	  	  	Tori McMillan 	Forsyth 	5th 	32.60 seconds
387 	  	  	McKenna Swainston 	Anaconda 	6th 	33.78 seconds
388 	  	  	Maria Linabary 	Belgrade 	7th 	35.84 seconds
389 	  	  	  	  	  	 
390  	Girls 13-14 	800M Run 	Brigid Bradshaw 	Bozeman 	1st 	2:42.84 M
391 	  	  	Dalaney Purkett 	Forsyth 	2nd 	2:43.00 M
392 	  	  	Emma Fewer 	Glasgow 	3rd 	2:59.50 M
393 	  	  	Nakiya Hotomanie-Jack 	Frazer 	4th 	3:25.20 M
394 	  	  	  	  	  	 
395  	Girls 13-14 	1600M Run 	Brigid Bradshaw 	Bozeman 	1st 	5:58.05 M
396 	  	  	Emma Fewer 	Glasgow 	2nd 	6:12.00 M
397 	  	  	  	  	  	 
398  	Girls 13-14 	4X100M Relay 	Caitlin Johnson 	West Yellowstone 	1st 	1:03.04 M
399 	  	  	Micaela Skinner 	  	  	 
400  	  	  	Al Satia Durfey 	  	  	 
401  	  	  	Kyla Binfet

Event Dates

  • Begins:
  • Ends:

Location.

Lorem Ipsum Dolor

Past Results.

blog comments powered by Disqus